Sławomir Wojtkowski


filozof, etyk, strateg, badacz i wielbiciel reklam

Wojna o seksedukację

Homofobiczny baner przy ul. Wyszyńskiego w Poznaniu (ŁUKASZ CYNALEWSKI)

W Poznaniu i w Warszawie zawisły kontrowersyjne reklamy przygotowane przez fundację Pro – Prawo do życia. Banery przestrzegają przed elementami edukacji seksualnej dzieci oraz informują o domniemanej korelacji między homoseksualizmem a pedofilią. Przyciąga uwagę i szokuje zdjęcie nagich mężczyzn biorących udział w jednej z tzw. parad równości.

Reklama pozytywnie zakręcona

Sign Spinning- Reklama pozytywnie zakręcona

Łączy w sobie taniec, akrobatykę i promocję. Jest dynamiczna i wesoła. Sign Spinning – forma reklamy, w której nośnikiem przekazu jest (nie)zwykła strzałka, podbija polskie ulice. To prawdziwa ambientowa rewolucja. Na czym dokładnie polega i jaka jest jej historia? W 2002 roku Max Durović założył firmę Aarrow Advertising, której najważniejszym pomysłem i wyróżnikiem był właśnie – Sign Spinning.

Ukraińskie reklamy wyskokowe

Ukraińskie reklamy wyskokowe

Na Ukrainie reklama prasowa nawet wysokoprocentowych alkoholi jest dozwolona. Jest to dla Polaka ciekawe i nierzadko zupełnie zapomniane już doświadczenie: przeglądając np. czasopisma biznesowe, trafić na reklamę wódki, koniaku, whiskey. A są to często przekazy interesujące, wysmakowane wizualnie. Trudno nazwać te reklamy odkrywczymi, niemniej nie są nudne czy banalne.

Parodie europarlamentarnych spotów wyborczych AD 2014

Parodie europarlamentarnych spotów wyborczych AD 2014

To, co można było obejrzeć w telewizji czy internecie, przynajmniej jeśli chodzi o spoty przygotowane przez komitety wyborcze, pozostawiało wiele do życzenia, zarówno pod względem pomysłów kreatywnych, jak i ich realizacji. I gdyby nie parodie spotów, które pojawiały się w sporej liczbie właściwie od początku kampanii – byłoby potwornie nudno. Dzięki twórczości internautów jest jednak co oglądać.

Spider-Man rozmnożył się w Warszawie

Spiderman rozmnożył się w Warszawie

Centrum Warszawy opanował człowiek-pająk, a właściwie ludzie-pająki. Wystarczy krótki spacer, żeby spotkać ich kilku. Choć podejrzewam, że mamy do czynienia z plagą. Wyglądają cokolwiek niepokojąco, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Czają się. Jakby za chwilę mieli skoczyć do walki. Lub co najmniej akrobatycznych popisów. Pozostaje pytanie: kiedy to się stanie?


-->