Sławomir Wojtkowski


filozof, etyk, strateg, badacz i wielbiciel reklam

Najsmutniejsze reklamy prasowe 2008 roku

Najsmutniejsze reklamy prasowe 2008 roku

Jak wybrać najbardziej dołującą reklamę roku? Kryteria mogą być różne: począwszy od całkowitej nieudolności projektowej (czy nawet szerzej – twórczej) aż po kompletne fiasko pod względem skuteczności przekazu. Reklama może być smutna w swojej brzydocie, koślawości, czy braku profesjonalizmu, ale w zły nastrój może też wprowadzać reklama nietrafiona, nie osiągająca zamierzonego celu marketingowego.

Najśmieszniejsze reklamy prasowe 2008 roku

Najśmieszniejsze reklamy prasowe 2008 roku

Co prawda rok 2008 skończył się już dość dawno, ale proponuję jeszcze dwa razy do niego wrócić. Spójrzmy na zeszłoroczne reklamy prasowe pod kątem ich wpływu na nasz – czytelników humor. A ten, jak wiadomo, może być dobry, taki sobie lub zły. I humor i wpływ. Zajmijmy się najpierw reklamą prasową na wesoło; „zdołujemy” się natomiast w następnym odcinku.

Reklama prasowa roku 2006, 2007, 2008

Najlepsza reklama prasowa AD 2008

Konkurs, o którym chcę dziś napisać, jest nietypowy. Nie pretenduje do roli profesjonalnego, choć z pewnością jest czymś więcej niż zwykłą zabawą. Dotyczy wyłącznie prasowych przekazów reklamowych. Specjalne, blisko pięciuset osobowe jury (!) stara się dostrzec i uhonorować najciekawsze reklamy opublikowane w Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy.


-->