Sławomir Wojtkowski


filozof, etyk, strateg, badacz i wielbiciel reklam

A mówią, że reklama kłamie…

Tak jak w życiu (politycznym), tak i na billboardzie, próbowano ratować Platformę Obywatelską, zastępując ją formacją Nowoczesna.pl. Premier Ewa Kopacz miała zostać przysłonięta liderem nowej partii, Ryszardem Petru. To taka szalupa ratunkowa dla obecnego układu rządzącego, wypuszczona przed wyborami na szerokie wody sondaży i sympatii politycznych w Polsce.

Jeszcze wieczorem wyglądało na to, że manewr się uda. Ryszard Petru uśmiechał się do przechodniów namawiając do naprawiania Polski, bo przecież „nikt za nas tego nie zrobi”. W środku nocy jednak coś zaczęło się dziać. Padało.

A mówią, że reklama kłamie…

Nie do końca wiadomo z jakiego powodu, ale Pani Ewa wydostała się na wierzch, powróciła. Nie poddała się łatwo, chciała dalej słuchać, rozumieć i pomagać. Nic jednak nie było przesądzone aż do rana. Z nastaniem świtu stało się jasne, że Pan Ryszard nie dał rady, został zdemaskowany. I pokonany. Czy ostatecznie? Pokaże wynik wyborczy.

A mówią, że reklama kłamie…

Mówią, że oliwa zawsze sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa, że prawda ostatecznie zwycięża i wychodzi na jaw. Ale mówią też, że reklama kłamie. Wygląda na to, że nie tym razem.

[sw, wrzesień 2015]

Nowoczesna.pl w memach

A mowia, ze reklama klamie… - , 01 A mowia, ze reklama klamie… - , 02 A mowia, ze reklama klamie… - , 03 A mowia, ze reklama klamie… - , 04 A mowia, ze reklama klamie… - , 05 A mowia, ze reklama klamie… - , 06 A mowia, ze reklama klamie… - , 07 A mowia, ze reklama klamie… - , 08 A mowia, ze reklama klamie… - , 09

Komentarze:

  1. ooo
    30.09.2015 09:17 #

    chyba nie jest etyczne pokazywanie swoich politycznych przekonań w taki sposób

Wypowiedz się


 

-->